Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Na co dzień zajmuję się fizjoterapią, rehabilitacją oraz terapią manualną.
Podstawową metodą którą wykorzystuję w mojej praktyce zawodowej jest Manipulacja Powięzi wg. Luigiego Stecco (Fascial Manipulation-FM).
W zależność od potrzeb i oczekiwań pacjenta podczas terapii stosuję: suche igłowanie, techniki terapii manualnej i terapii tkanek miękkich, kinezyterapię (odpowiednio dobrane ćwiczenia lecznicze), kinesiology taping oraz elementy pinoterapii.
Zajmuję się leczeniem:
– dolegliwości bólowych;
– problemów ortopedycznych;
– dysfunkcji narządu ruchu;
– stanów po urazach (kontuzjach) i zabiegach chirurgicznych;
oraz korekcją wad postawy u dzieci i młodzieży.
W moim gabinecie najczęściej pracuję z osobami, które cierpią na:
– przewlekłe bóle kręgosłupa;
– bóle typu „rwa kulszowa”, „rwa ramienna”;
– mrowienia i drętwienia rąk;
– bóle szyi, ramion i barków;
– bóle głowy;
– bóle stawów i mięśni;
– urazy i kontuzje sportowe.
Mogę zagwarantować indywidualne podejście do każdego pacjenta. Świadomość problemów moich pacjentów sprawia, że nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach z zakresu fizjoterapii i medycyny.
—————————————————————————————————————————————————–
Jak wygląda wizyta fizjoterapeutyczna? Pierwsze spotkanie z pacjentem przebiega w następujący sposób:
1. Wywiad (badanie podmiotowe) – czyli zebranie możliwie najwięcej informacji odnośnie pacjenta: aktualnego problemu bólowego, współistniejących chorobach, przebytych urazach i zabiegach chirurgicznych, wcześniejszych epizodach bólowych.
2. Diagnostyka – obejmuje badanie fizjoterapeutyczne, diagnostykę funkcjonalną i elementy badania neurologicznego. Pozwala określić miejsce, w którym należy rozpocząć pracę z danym pacjentem, a także wykluczyć przeciwwskazania do rehabilitacji. W razie konieczności pacjent może zostać skierowany do innego specjalisty (lekarza) w celu wykonania dodatkowych badań i rozszerzenia diagnostyki problemu.
3. Terapia manualna – leczenie pacjenta za pomocą metod manualnych, które mają na celu: zmniejszenie dolegliwości bólowych, ułatwienie ruchu, poprawę zakresów ruchu w stawach, mobilizację organizmu pacjenta do regeneracji. Jest nakierowana na przyczynę dolegliwości, a nie na miejsce bólu.
4. Ćwiczenia lecznicze (kinezyterapia) i autoterapia – w zależności od występującego problemu, dobierane są odpowiednie ćwiczenia lecznicze. Trudniejsze ćwiczenia wykonywane są razem z fizjoterapeutą, łatwiejsze pacjent (po odpowiednim instruktażu) ma za zadanie samodzielnie wykonywać w domu. Zaangażowanie pacjenta w proces leczenia oraz samodzielna praca stanowi podstawę sukcesu terapii!
5. Leczenie wspomagające – w tej roli świetnie sprawdza się fizykoterapia (np. laser biostymulacyjny, terapia polem elektromagnetycznym, mikroprądy) oraz kinesiology taping.
Plan rehabilitacji i postępowanie terapeutyczne ustalane jest zawsze indywidualnie z pacjentem. Najważniejsza jest współpraca i wzajemne zaufanie.
—————————————————————————————————————————————————–
Większość pacjentów potrzebuje od 2 do 4 spotkań.
Początkowo terapia powinna odbywać się średnio raz na tydzień (przerwy pomiędzy sesjami powinny wynosić co najmniej 5-7 dni). Oczywiście zdarzają się odstępstwa, np. w stanie ostrym choroby zaleca się krótsze, lecz częstsze wizyty.
Zapraszam wszystkie osoby borykające się z problemami bólowymi, pragnące poprawić swój komfort oraz jakość życia codziennego!
—————————————————————————————————————————————————–
Ukończone szkolenia i kursy:
– 2021 – Współczesna Kinezyterapia – Artur Mohr
– 2020 – Diagnostyka Neurologiczna w Fizjoterapii – mgr Rafał Bochyński D.O.
– 2020 – Koncepcja Mechaniki Przeciążeń – dr Łukasz Smołka, PT
– 2019 – Manipulacja Powięzi wg. Stecco (Fascial Manipulation) Poziom III – Pina Cultrera, M.D.; Franceso Motton, PT; dr Jarosław Ciechomski, PT, D.O.
– 2019 – Suche Igłowanie – medyczna akupunktura – Miłosz Parchimowicz, MSc PT, OMPT.
– 2018 – Manipulacja Powięzi wg. Stecco- Szkolenie Rozwijające (Fascial Manipulation Master Class I-II) – Julie Ann Day; Francesco Pacenza.
– 2018 – Terapia Manualna i Igłoterapia w ujęciu klinicznym – Sławomir Mokrzycki, PT; Marcel Mieszkalski, PT, Msc.
– 2017 – Manipulacja Powięzi wg. Stecco (Fascial Manipulation) Poziom I-II – dr Jarosław Ciechomski, PT, D.O.
– 2017 – Osteopatyczna Terapia Wisceralna – Michel Puylaert, D.O., Msc.
– 2017 – Osteopatia Strukturalna- Techniki Manipulacyjne HVLA – Piotr Cywiński, PT, D.O.
– 2017 – Postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego – Witold Sodel, PT, Msc.