Aplikatory Lyapko 

 

Być może widziałeś w gabinecie fizjoterapeuty charakterystyczne, kolorowe maty i wałki, najeżone metalowymi, tępo zakończonymi kolcami. Być może też miałeś okazję wypróbować, jak działają, a są naprawdę skuteczne. W czym tkwi fenomen aplikatorów wieloigłowych Lyapko i dlaczego warto je mieć?

Dla kogo?

W czasach, kiedy większość ludzi ma siedzącą pracę, dużo jeździ samochodem, większość z nich odczuwa bóle pleców i szyi, które z czasem mogą się nasilać. Aplikatory wieloigłowe Lyapko zostały opracowane przez lekarza refleksoterapeutę Nikolaya Lyapko. Inspiracją do ich stworzenia była chińska metoda oddziaływania na punkty na skórze w celu stymulacji tkanek podskórnych, układu nerwowego i układu krążenia.

Aplikatory Lyapko to maty, wałki, płytki pasy aplikacyjne, które są wyposażone w nieostro zakończone igły o długości 3-4 mm. Wykonane są ze stopów metali – cynku, miedzi, żelaza, niklu i srebra, rozmieszczone na gumowej podstawie. 

Rozstaw igieł jest dobrany do budowy ciała pacjenta. Osoby szczupłe i starsze najlepiej skorzystają z aplikatorów o mniejszym rozstawie igieł. Natomiast u osób o grubszej tkance tłuszczowej najlepiej stosować aplikatory o rzadziej rozstawionych igłach. Podczas ich stosowania nie ma możliwości uszkodzenia skóry, dlatego też aplikatory Lyapko jak najbardziej nadają się do pracy nawet u małych dzieci. Znakomicie wpływają na postępy w leczeniu mózgowego porażenia dziecięcego czy wzmożonego napięcia mięśniowego. 

Jak działają aplikatory Lyapko?

Igły w aplikatorach są wykonane z metali, dzięki czemu pomiędzy igłami zachodzi wiele zmian fizykochemicznych. Na ostrzach pomiędzy nimi powstaje prąd galwaniczny, co skutkuje mikroelektroforezą metali przenikających do organizmu. Dzięki temu poprawia się przewodzenie impulsów nerwowych, następuje poprawa przemiany materii na tym obszarze ciała, na który oddziaływuje aplikator Lyapko. Następuje samoregeneracja tkanek, a poprzez działanie na układ nerwowy następuje kontrola całego organizmu i oddziaływanie na narządy oddalone od miejsca aplikacji.

Aplikatory Lyapko świetnie działają na wszelkie stany zapalne, chociaż reakcja na zetknięcie z nim może być intensywna, gdyż bolący fragment skóry jest opuchnięty i zawiera dużo płynu. Podczas oddziaływania aplikatorem właśnie w tych miejscach zachodzą procesy odnowy, podczas gdy zdrowa tkanka pozostaje nie zmieniona. 

Na co pomagają aplikatory Lyapko?

Aplikatory Lyapko mają wszechstronne działanie. Sprawdzą się zwłaszcza w leczeniu schorzeń narządu ruchu – w takich dolegliwościach jak stany zapalne, dyskopatie, objawy rwy kulszowej, neuralgie czy wzmożone napięcie mięśniowe. Skuteczne będą w leczeniu przeziębienia, kataru, anginy, migrenach i napięciowych bólach głowy. Stosując aplikację maty Lyapko w okolicy odcinka piersiowo-lędźwiowego pozytywnie zadziałamy na zaburzenia metabolizmu. Maty Lyapko zwiększają 2-3 krotnie efektywność masażu, terapii manualnej i akupunktury, normalizują sen, pomagają w leczeniu schorzeń układu pokarmowego i układu krążenia. Są pomocne u kobiet w ciąży, w okresie laktacji, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej – będą więc pomocne w walce z cellulitem. Z powodzeniem można je stosować w domu, dlatego nazywane są „osobistym lekarzem”. 

Jak stosować?

Aplikatory mają postać mat, pasków i wałków o różnych rozmiarach, w zależności od powierzchni ciała, na której mają być zastosowane. Metoda stosowania aplikatorów Lyapko zakłada, że określone odcinki skóry są odzwierciedleniem narządów wewnętrznych. Podstawową zasadą terapii jest prawidłowe ułożenia ciała na aplikatorze tak, aby dokładnie przylegał od do skóry. Przy aplikacji na kręgosłup, należy podłożyć płaską poduszkę, wałek lub ręcznik tak, aby zapewnić przyleganie maty całą powierzchnią do określonego fragmentu ciała. Przykładowo aplikacja pod kolana to najpierw położenie miękkiej poduszki lub wałka a następnie maty Lyapko tak, aby skóra dokładnie przylegała do aplikatora. Aplikacja powinna trwać około 15 minut, po tym czasie możne pojawić się uczucie delikatnej wibracji na skórze. Maty Lyapko można stosować codziennie w zależności od potrzeb, a uzyskany efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. 

Aplikatory Lyapko to naprawdę skuteczne narzędzie w leczeniu wielu schorzeń. Dobrze jest udać się do fizjoterapeuty, który pokaże ich działanie i dobierze odpowiedni aplikator do rodzaju schorzenia. Największy wybór aplikatorów Lyapko znajdziesz tutaj: Aplikatory Lyapko

Na który się zdecydujesz?

Odpowiedz